logo_mgok

06
lipca
2020

Lodówkowe dzieła sztuki - warsztaty rękodzieła

W ramach Akcji Lato 2020 w poniedziałkowe południe (6 lipca) w Wiejskim Domu Kultury odbyły się warsztaty rękodzieła. Uczestnicy zajęć mieli okazję zrobić własnoręczne magnesy z drewnianych komponentów na lodówkę, zdobione metodą decoupage.
logo_mgok

01
lipca
2020

Akcja Lato w Chełmsku Śląskim - lipiec 2020

Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty letnich zajęć przygotowanych w ramach Akcji Lato 2020. Z uwagi na istniejące jeszcze zagrożenie epidemiczne, ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona - wszystkie zajęcia będą odbywać się w plenerze przy zachowaniu zasad sanitarnych.
logo_mgok

18
czerwca
2020

Bliskie Kino: "Historia nieskończona - Szymrych"

W czwartkowe spotkania z cyklu "Bliskie kino on-line" wracamy do lokalnej twórczości . "Historia nieskończona - Szymrych"  to kontynuacja pierwszego filmu grupy Wspólnie dla Chełmska tworzonej przez Damiana Skorupińskiego i Szczepana Zająca. Przedstawione zostały w nim losy, wspomnienia, relacje kolejnych osób pamiętających czasy po II wojnie światowej.
logo_mgok

10
czerwca
2020

Wspólnie dla Chełmska

Nieformalna Grupa Działania "Wspólnie dla Chełmska" prowadzona przez Damiana Skroupińskiego i Szczepana Zająca zaprasza na internetowe premiery realizowanych przez siebie filmów dokumentalnych o Chełmsku Śląskim, jego historii i jego mieszkańcach.
logo_mgok

09
czerwca
2020

FOLKwtorek: Polonez Nocą

Dzisiejszy FOLK wtorek przenosi nas z nostalgią do rozpoznawalnej w regionie, chełmskiej tradycji żegnania absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej tanecznym krokiem. Widowisko artystyczne pn. "Polonez Nocą" wykreował i prowadził od samego początku p. Damian Skorupiński. Chełmsko tańczyło poloneza od 23 lat... do tego roku.
logo_mgok

28
maja
2020

Bliskie Kino: kina studyjne na platformie MOJEekino.pl

Kina studyjne to te, które lubimy najbardziej - kameralne, z przemyślanym i wyselekcjonowanym repertuarem - mniej popularnych produkcji, więcej tych które na długo pozostają w głowach i sercach. W związku z COVID-19 sale blisko 40 kin studyjnych zostały przeniesione do wirtualnego świata i scalone w platformę "MOJEeKINO".
logo_mgok

26
maja
2020

FOLKwtorek: Dzień Matki

Dzisiejszy FOLKwtorek jest wyjątkowy - dziś swoje święto obchodzą nasze kochane Mamy- nie ma nic nie piękniejszego na świecie niż uśmiechnięta twarz i otwarte ramiona najbliższej nam osoby, a dla każdego z nas Mama ma wyjątkowe miejsce w sercu!

Przeglądaj aktualności