"Retrospekcje - twarze Chełmska z danych lat" - wystawa fotograficzna

2 kwietnia 2018r. w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyło się  otwarcie wystawy fotograficznej pana Bronisława Trackiego  "Retrospekcje - twarze Chełmska z danych lat".

Inicjatorem wystawy był pan Szczepan Zając z Chełmska Śląskiego.

 

Fotografie powstały dzięki odnalezionym przypadkowo w  jednym z chełmskich mieszkań szklanym negatywom.  Zachowane w bardzo dobrym stanie przeleżały u znalazcy około 7 lat.

Dzięki staraniom fotografa - pana  Krzysztofa Lisowskiego szklane płytki ożyły po wielu latach i wywołane z nich dużo formatowe zdjęcia oglądać można było na dzisiejszej wystawie.

 

Wśród przybyłych na otwarcie wystawy były osoby , które rozpoznały się na starych fotografiach oraz ich rodziny, przyjaciele, mieszkańcy Chełmska Śląskiego oraz pasjonaci historii herbowej wsi.

Ważność wydarzenia w chełmskim domu kultury podkreśliła obecność burmistrz  Lubawki Ewy Kocemby, dyrektora MGOK w Lubawce Sławomira Sławińskiego, dyrektora ZSP im. Tkaczy Chełmskich Waldemara Szwalca.

 

Po oficjalnym otwarciu wystawy przez Szczepana Zająca odbyła się wspólna wymiana wspomnień z lat przedstawionych na fotografiach. Kilkoro ludzi przyjechało na dzisiejszą wystawę z dalekich stron co szczególnie ucieszyło organizatorów wystawy. Wszyscy przybyli na dzisiejszą uroczystość otrzymali od pracowników domu kultury pamiątkowe zdjęcia.

 

Wystawę będzie można obejrzeć ponownie 8 maja 2018 r. podczas "Marszu dla Polski" na rynku w Chełmsku.

Ostatni raz "twarze Chełmska" zaprezentowane zostaną podczas sierpniowego jarmarku w Chełmsku Śląskim.