Lendog V

W minioną sobotę (21. września) w Chełmsku Śląskim odbyła się piąta edycja zawodów dogtrekkingowych "LENDOG" organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy",  przy wsparciu m.in. Wiejskiego Domu Kultury i  MGOK Lubawka.

Piąta edycja zawodów była niezwykle udana! Dopisała frekwencja, pogoda i szczęśliwe powroty z tras uczestników. W tym roku do wyboru były trzy kategorie:
- opcja HARD ( trasa polsko-czeska) o dystansie 25 km,
- opcja EASY (transa wzdłuż granicy, po polskiej stronie) o dystansie 15 km,
- trasa RODZINNA (trasa spacerowa, najkrótszy dystans wynosił 3 km z możliwością powrotu środkiem komunikacji, lub pieszo - wówczas cała trasa to około 6 km.)

Wręczenia nagród dokonał zespół organizatorów wiodących - Damian Piekarczyk i Karolina Trojankowska oraz prezes Stowarzyszenia Teresa Sobala i dyrektor MGOK Sławomir Sławiński. 

Dodatkowymi atrakcjami były: warsztaty z psiej pierwszej pomocy, pokaz frisbee, występ muzyczny harcerzy z ZHP Kamienna Góra, psi behawiorysta, regionalne piwo, swojskie jadło i wieczór doktrekkera z ogniskiem i prelekcją o życiu z psem na kole podbiegunowym. 

fot. Paula Maciołek