III Jarmark Bożonarodzeniowy

W sobotę (9 grudnia br.) na lubawskim rynku odbył się III Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie przy dźwiękach kolęd i świątecznej muzyki mieszkańcy gminy i okolic mogli nabyć wyroby lokalnych rękodzielników oraz dzieci ze szkół z Lubawki, Chełmska Śląskiego i Miszkowic. Na najmłodszych czekał Mikołaj i animacje w wykonaniu zaprzyjaźnionego teatru AKUKU z Legnicy. 

Jarmark już tradycyjnie rozpoczął się od parady Świętego Mikołaja w towarzystwie dzieci i Orkiestry Dętej w Lubawki pod przewodnictwem kapelmistrza Ryszarda Migdalskiego. Po przybyciu Mikołaja na rynek, zebranych mieszkańców i gości przywitała na scenie Burmistrz Miasta Ewa Kocemba oraz Sławomir Sławiński - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce. 

Tuż po oficjalnym otwarciu młodzież ze szkół w Lubawce i Miszkowic przystąpiła do strojenia choinek na przeciwko ratusza, a na jarmarkowej scenie zaprezentowali się najmłodsi artyści ze wszystkich gminnych szkół - Szkoły Podstawowej z Miszkowic, Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce oraz Zespołu Szkół Publicznych w Chełmsku Śląskim.

Nie mogło zabraknąć także świątecznej muzyki instrumentalnej w wykonaniu Orkiestry Dętej z Lubawki, oraz znanych i lubianych kolęd i piosenek zaśpiewanych przez działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zespoły Wrzos z Lubawki i Zgoda z Chełmska Śląskiego. Rozgrzewającą atmosferę podbił i wypełnił energetyczny, świąteczny koncert naszej gwiazdy wieczoru - Kapeli "z Kopyta" z Konina. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia - w szczególności nasze wyrazy wdzięczności kierujemy do  wolontariuszy, szkół i artystów, konferansjerów - Szczepana Zająca i Joanny Gumulak, sponsorów - Polskiej Komunikacji Samochodowej z Kamiennej Góry oraz firmy Konsumex, a także do służb porządkowych i Ochotniczej Straży Pożarnej - dzięki Waszej pomocy było tak pięknie! 

Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ