Święto Miasta Lubawka 2019 - dzień drugi

Drugi dzień Święta Miasta Lubawka (13. lipca 2019) rozpoczął się odjazdową paradą połączoną z koncertem zespołu The Light Street w towarzystwie OSP Lubawka i Choppers Garage. W paradzie wzięła udział burmistrz Ewa Kocemba i dytektor MGOK Sławomir Sławiński, którzy po dotarciu na rynek oficjalnie otworzyli drugi dzień imprezy. 

Zaraz po mocnym akcencie na rozpoczęcie na scenę wyszli najmłodsi - tancerze z sekcji tańca towarzyskiego działającego w Domu Kultury w Lubawce. Po nich zaprezentowała się również sekcja zumby. Obie grupy działają pod instruktażem p. Damiana Strączka. 

Kolejnym już tradycyjnym punktem Święta Miasta był koncert Orkiestry Dętej z Lubawki pod batutą kapelmistrza Ryszarda Migdalskiego.

Następnie rozpoczął się blok przeglądu piosenek ludowych - na scenie zaprezentowało się pięć wspaniałych zespołów: "Radość'" z Witkowa, "Zgoda" z Chełmska Śląskiego, "Olga" z Kamiennej Góry, "Sokolik" z Karpnik i gospodarze, czyli zespół "Wrzos" z Lubawki. 

Podczas Święta Miasta Biblioteka Gminna w Lubawce przygotowała dla dzieci niespodziankę - konkurs plastyczny pn. "Tu mieszkam, to kocham". W kreatywny sposób dzieci miały okazję zobrazować nabliższe swemu sercu widoki. Na każdego uczestnika czekał dyplom i słodki upominek. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie w Domu Kultury w Lubawce.

Po bloku ludowym, około godziny 20:00 na scenę wkroczył RockTube - kamiennogórski zespół rockowy na czele z wokalistką Żakliną Runge, która rozgrzała swoim głosem i energią lubawski rynek.

Gwiazdą wieczoru drugiego dnia Święta Miasta Lubawka 2019 był Łukasz Zagrobelny - jeden z najlepszych męskich głosów polskiej sceny muzycznej. Koncert ten na pewno na długo zostanie w sercach lubawskiej publiczności.

Na zakończenie Święta Miasta Lubawka dla publiczności zagrał zespół Voyager Music. 

Dziękujemy wszystkim sponsorom i wolontariuszom, którzy pomagali załodze MGOK w przygotowaniach i organizacji Święta Miasta Lubawka.

Pełna fotorelacja z wydarzenia już wkrótce.