25. MTB XC Lubawka - dzień drugi

W niedzielne przedpołudnie (9 czerwca br.) pod skocznią "Krucza Skała" w Lubawce rozpoczął się drugi dzień 25. Międzynarodowych Otwartych Zawodów w Kolarstwie Górskim MTB XC Lubawka.

W programie odbył się wyścig główny dla zawodników zrzeszonych i niezrzeszonych, wyścigi dzieci i wyścigi rodzinne.

Dodatkową atrakcją był pokaz rowerowy "TRIAL SHOW" oraz koncert akustyczny części zespołu Rock Tube z wokalem niezwykle utalentowanej Żakliny Runge.

Zawody w wyścigu głównym zostały rozegrane na trasie okrężnej o długości 5 km. Pierwsze kategorie wiekowe z licencją i bez licencji rozpoczęły zawody ze startu wspólnego tuż po godzinie 10:00. Dystans pokonany przez zawodników wynosił 15 km. 

Zawody dzieci odbyly się po zakończeniu wyścigu głównego, koło godziny 13.30. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansie 100 m, starsze dzieci rywalizowały na okrążeniu długości 1 km, które pokonywali w zależności od wieku od 1 do 3 razy.

Rodziny rozgrywały wyścig na dystansie 5 kilometrów, startując razem w odstępie 1 min. Najwięcej uczestników w tej kategorii przyjechało na zawody z Wrocławia, wśród rodzin znalazła się też jedna drużyna z terenu naszej gminy. Na zwycieską drużynę czekał Puchar Prezydenta RP.

Oficjalne wyniki w wersji elektronicznej oraz pełna fotorelacja już wkrótce. 

Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu pn. "Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem" (CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_026/0001078), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska na lata 2014-2020.