25. MTB XC Lubawka - dzień pierwszy

8. czerwca 2019 r. pod skocznią "Krucza Skała" w Lubawce rozpoczęła się 25. edycja Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw w Kolarstwie Górskim MTB XC Lubawka! To jedno z najdłuższych w swojej historii i najbardziej rozpoznawalne wydarzenie sportowe w regionie. 

Dzień pierwszy tegorocznej edycji MTB XC upłynął pod znakiem szkolnych zmagań w kolarstwie górskim w poszczegółnych kategoriach wiekowych. Towarzyszącymi wydarzeinami pod lubawską skocznią było zakończenie sezonu rowerowego dolnośląskich szkół kolarskich oraz Piknik Profilaktyczny "Trzeźwo, zdrowo i wesoło".

Szkolne wyścigi rowerowe jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i gorącym dopingiem publiczności, wśród której znalazła się również Burmistrz Miasta Ewa Kocemba. Po zakończeniu zawodów wraz z Dyrektorem MGOK Sławomirem Sławińskim dokonała uroczystej koronacji laureatów. 

Piknik organizowany był przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, podczas którego dzieci z terenu naszej gminy miały okazję poznać zasady zdrowego trybu życia, przebyć tor przeszkód w alko i narkogoglach, wziąć udział w kreatywnyc zabawach i warsztatach oraz spróbować zdrowych przekąsek z grilla. Na dzieci czekały również darmowe dmuchańce.

Dziękujemy za obecność w dniu dzisiejszym i jednocześnie zapraszamy na niedzielny wyścig główny i wyścigi w kategorii rodziennej. Przypominamy, że do wygrania są cenne nagrody, przygotowane są też dodatkowe niespodzianki - m.in. - rowere show i koncert na polanie! 

Impreza organizowana jest w ramach projektu pn. "Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem" (CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_026/0001078), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska na lata 2014-2020.