34. Konkurs na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne "Mała Wielkanoc"

Otwarcia i przywitania przybyłych gości dokonała Zastępca Burmistrza Miasta Lubawka Bożena Kończak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lubawce Wanda Zabiegło oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sławomir Sławiński.

Po części oficjalnej na scenie wystąpiła pierwsza gwiazda części artystycznej - niesamowity głos, laureatka wielu najważniejszych konkursów piosenek folkowych w kraju - Oliwia Łuszczyńska. Program artystyczny wypełniły swoimi wspaniałymi głosami zespoły ludowe biorące udział w konkursie prezentując regionalne pieśni i przyśpiewki. Występy folklorystyczne uświetniła nasza druga gwiazda wieczoru, zaprzyjaźniony zespół z Karpnik "Sokolik". 

A to nie koniec atrakcji, dla gości i publiczności zostały przygotowane  konkursy rękodzielnicze z kraszenia i zdobienia jaj. Wyniki konkursu prezentujemy poniżej: 

Konkurs zdobienia jaj dla publiczności:
I miejsce - Dagmara Przemiemiecka
II miejsce - Marcel Rosa
III miejsce - Irena Dziergas
wyróżnienia - Sławomir Kurzeja, Antonina Pająk, Alicja Kornacka. 

jury: Dorota Potoniec, Wanda Zabiegło, Antonina Braszko

W konkursie zdobienia jaj dla gości jednoosobwe jury reprezentowane przez p. Agatę Wodzyńśką przyznało 7 pierwszych miejsc ex aequo dla:
Elżbiety Król, Arkadiusza Rzepki, Doroty Michalskiej, Waldemara Szwalca, Piotra Rybaka, Lycyny Kociołek i Sławomira Antoniewskiego. 

W konkursie głównym na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne jury w składzie Henryk i Ignacy Dumin oraz Joanna Drab-Pasierska przyznało nagrody finansowe i rzeczowe - szczegółowy protokół prezentujemy w załączeniu.

Podczas konkursu przyznano także nagrody dodatkowe: 
1. Od Dolnośląskiej Izby Rolniczej dla zespołów z Radostowa, Chełmska Śląskiego i Przedwojowa. 
2. Od Zarządu Powiatu Kamiennogóskiego dla Zespołu Zgoda z Chełmska Śląskiego.
3. Od Jana Orzechowskiego, Członka Zarządu Powiatu Kamiennogórskiego dla Zespołu Wrzos z Lubawki. 

Dziękujemy jury, wszystkim zespołom i obecnym za przybycie orsz wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok. Pełna fotorelacja z wydarzenia zostanie udostępniona już wkrótce. 


Pliki do pobrania