Podsumowanie Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej

Tegoroczne podsumowanie rozpocznie uroczysta Msza św. w kościele pw. Świętej Jadwigi. Później uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego spaceru po Opawie, podczas którego będą mogli zapoznać się ze zrealizowanymi projektami i działaniami podejmowanymi przez opawską społeczność.

Od godz. 14:00 świętowanie przeniesie się na stadion. Odznaczeni zostaną tam dolnośląscy gospodarze i członkowie wiejskich społeczności w kategoriach "Najpiękniejsza Zagroda", "Najlepszy start w odnowie wsi", "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" oraz "Najpiękniejsza Wieś".

Po wręczeniu nagród organizatorzy zaplanowali program artystyczny oraz wspólną zabawę taneczną. Na scenie zaprezentują się m.in. zespół Sachiel - zwycięzcy kultowego programu Must Be The Music, którego członkowie na co dzień mieszkająw Opawie oraz zespół Zgoda z Chełmska Śl. z repertuarem ludowym.

W międzyczasie goście będą mogli skorzystać z różnych atrakcji - stoisk rękodzielniczych, gastronomicznych, ścianki wspinaczkowej i wielu innych. Skosztować będzie można tradycyjnych, opawskich przysmaków jak również zapoznać się z twórczością regionalnych pasjonatów.