Ferie w Bibliotece w Chełmsku Śl.

W okresie w ferii zimowych Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy 0  ?Skrzaty?. Były na kilku spotkaniach i świetnie się bawiły.

Teraz mamy okres karnawału, więc postanowiliśmy zrobić maski. Były to maski zwierzątek, które trzeba było pięknie ozdobić. Dzieci  bardzo się starały i wyszły im naprawdę bardzo ładne. Po ich założeniu trudno było odgadnąć, które jest które. Dodatkowa przeczytałam im śmieszne wierszyki o każdym zwierzątku jakie miały na twarzy.

Kolejne spotkanie było z Koziołkiem Matołkiem. Postać z bajki K. Makuszyńskiego pt. ?Przygody  Koziołka Matołka?, który  szukał swojego Pacanowa. Oglądaliśmy film, który wiązał się z przysłowiem-?Gdyby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała?. Dzieci malowały obrazek Koziołka.

Na zakończenie świętowaliśmy z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci słuchały opowieści o misiu, a potem odpowiadały na zadane zagadki o przyjaciołach Kubusia. Były zawody kto szybciej wyliże talerzyk z miodem oraz ułoży obrazek z puzzli o przygodach Kubusia Puchatka. Najbardziej przedszkolakom podobała się zabawa w przyklejanie ogona Kłapouchemu, która jak wiadomo często go gubił. Na pożegnanie naszych spotkań  dzieci dostały książeczki i słodycze oraz obiecaliśmy się kiedyś spotkać. Do zobaczenia!!!