• dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

logo_mgok

18
czerwca
2020

Bliskie Kino: "Historia nieskończona - Szymrych"

miniatura_bliskie-kino-historia-nieskoczona-szymrych
W czwartkowe spotkania z cyklu "Bliskie kino on-line" wracamy do lokalnej twórczości . "Historia nieskończona - Szymrych"  to kontynuacja pierwszego filmu grupy Wspólnie dla Chełmska tworzonej przez Damiana Skorupińskiego i Szczepana Zająca. Przedstawione zostały w nim losy, wspomnienia, relacje kolejnych osób pamiętających czasy po II wojnie światowej.
logo_mgok

12
czerwca
2020

Plac Street Workout w Lubawce

miniatura_plac-street-workout-w-lubawce
Na terenie Stadionu Miejskiego w Lubawce powstała siłownia zewnętrzna typu crossfit. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przymierze im. Opata Bernarda Rosy dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania Kwiat Lnu w ramach projektów grantowych.
logo_mgok

10
czerwca
2020

Wspólnie dla Chełmska

miniatura_wsplnie-dla-chemska
Nieformalna Grupa Działania "Wspólnie dla Chełmska" prowadzona przez Damiana Skroupińskiego i Szczepana Zająca zaprasza na internetowe premiery realizowanych przez siebie filmów dokumentalnych o Chełmsku Śląskim, jego historii i jego mieszkańcach.
logo_mgok

09
czerwca
2020

FOLKwtorek: Polonez Nocą

miniatura_folkwtorek-polonez-noc
Dzisiejszy FOLK wtorek przenosi nas z nostalgią do rozpoznawalnej w regionie, chełmskiej tradycji żegnania absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej tanecznym krokiem. Widowisko artystyczne pn. "Polonez Nocą" wykreował i prowadził od samego początku p. Damian Skorupiński. Chełmsko tańczyło poloneza od 23 lat... do tego roku.
logo_mgok

04
czerwca
2020

UWAGA ŻMIJE!

miniatura_uwaga-mije
Zrobiło się ciepło i na Naszym pięknym stadionie pojawili się niechciani goście. Żmija może budzić strach, ale nie atakuje człowieka bez powodu. Najlepiej jej nie drażnić, nie próbować nadepnąć czy ruszać kijem. Przy spotkaniu z człowiekiem, żmija częściej wybiera ucieczkę niż walkę.
logo_mgok

01
czerwca
2020

Dzień Dziecka 2020

miniatura_dzie-dziecka-2020
Z okazji Dnia Dziecka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce zaprasza wszystkie dzieci i ich najbliższych do obejrzenia i wysłuchania specjalnie przygotowanych na ten dzień bajek i animacji teatralnych w wykonaniu pracowników i działaczy naszego ośrodka. Jako pierwszy z życzeniami i bajką przychodzi sam Dyrektor MGOK - Sławomir Sławiński.
logo_mgok

28
maja
2020

Bliskie Kino: kina studyjne na platformie MOJEekino.pl

miniatura_bliskie-kino-kina-studyjne-na-platformie-mojeekino-pl
Kina studyjne to te, które lubimy najbardziej - kameralne, z przemyślanym i wyselekcjonowanym repertuarem - mniej popularnych produkcji, więcej tych które na długo pozostają w głowach i sercach. W związku z COVID-19 sale blisko 40 kin studyjnych zostały przeniesione do wirtualnego świata i scalone w platformę "MOJEeKINO".

Przeglądaj aktualności