• dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

logo_mgok

13
grudnia
2019

Filmowo - książkowe spotkanie z Konradem Szołajskim

miniatura_filmowo-ksikowe-spotkanie-z-konradem-szoajskim
 W środę - 4 grudnia br. odbyło sie spotkanie autorskie z reżyserem filmowym, producentem, scenarzystą oraz pisarzem,  panem Konradem Szołajskim. Organizowane ono było głównie dla słuchaczy lubawskiego U3W, z którym w bieżącym roku akademickim biblioteka współpracuje.
logo_mgok

11
grudnia
2019

Olga Tokarczuk- laureatką Nagrody Nobla

miniatura_olga-tokarczuk-laureatk-nagrody-nobla
W dniu wczorajszym, tj. 10 grudnia 2019 r. Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla. Jest drugą kobietą i pierwszą prozaiczką, która została nagrodzona najważniejszym zaszczytem literackim na świecie. Proza Tokarczuk od lat jest ceniona nie tylko w Polsce. W 2013 r. otrzymała międzynarodową nagrodę Vilenica przyznawaną pisarzom z Europy Środkowej.
logo_mgok

09
grudnia
2019

Jarmark Bożonarodzeniowy za nami!

miniatura_jarmark-boonarodzeniowy-za-nami
Piąta edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego za nami. Wydarzenie rozpoczęło się od parady Świętego Mikołaja. której przygrywała Orkiestra Dęta z Lubawki. Na gości w rynku czekało wiele innych atrakcji.
logo_mgok

06
grudnia
2019

Spotkanie Mikołajkowe w WDK

miniatura_spotkanie-mikoajkowe-w-wdk
W piątkowe przedpołudnie w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim zagościła klasa 3a z ZS-P w Chełmsku Ślaskim. Dzieci wzięły udział w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez rodziców i wychowawcę. Zabawy ruchowe i integracyje, zagadki logiczne, słodkości i przekąski oraz wspólne śpiewanie i tańce czekały na wszystkich uczestników spotkania.
logo_mgok

06
grudnia
2019

"Świąteczny dar - magia i czar", czyli teatralne Mikołajki w Chełmsku Śląskim

miniatura_witeczny-dar-magia-i-czar-czyli-teatralne-mikoajki-w-chemsku-lskim
Z okazji Mikołajek, 6 grudnia 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chełmsku Śląskim odbyło się  przedstawienie teatralne dla dzieci z Chełmska Śląskiego i okolicznych sołectw. "Świąteczny dar - magia i czar", czyli  pouczająca opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni, osadzona w bajecznej, zimowej scenerii została przygotowana przez Teatr Maska z Krakowa.
logo_mgok

04
grudnia
2019

Kwiatuszki Lnu w Domu Kultury

miniatura_kwiatuszki-lnu-w-domu-kultury
"Widząc te dzieci, nie musimy martwić się o kultywowanie polskiej tradycji" - powiedziała w podsumowaniu występu pani Grażyna Wołkowska, kierownik ludowego zespołu dziecięcego "Kwiatuszki Lnu". Grupa ta obchodzi swoje 10. lecie, z tej okazji wczoraj zaprezentowała widowisko w naszym Domu Kultury.
logo_mgok

03
grudnia
2019

Finał projektu "Chełmsko MOVIE - bliżej kina!"

miniatura_fina-projektu-chemsko-movie-bliej-kina
1 grudnia 2019 r. w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Chełmsko MOVIE - bliżej kina" podczas którego zostały zaprezentowane efekty działań jego uczestników. Wielkim finałem projektu były premierowe pokazy filmu "Meritum" stworzonego podczas warsztatów filmowych grupy CHAOS działającej przy WDK.

Przeglądaj aktualności