• dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

logo_mgok

06
listopada
2018

Wieczernica o Niepodległej

miniatura_wieczernica-o-niepodlegej
We wtorkowe popołudnie w Domu Kultury w Lubawce odbyła się "Wieczernica o Niepodległej", czyli wieczór z poezją patriotyczną zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.
logo_mgok

31
października
2018

Bal Świętych 2018

miniatura_bal-witych-2018
30 października br. w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbył się kolejny Bal Świętych organizowany wspólnie z Parafią pw. Świętej Rodziny oraz kołem Caritas. W zabawie wzięły udział dzieci przebrane w stroje świętych - najlepsze przebrania zostały nagrodzone.
logo_mgok

30
października
2018

Stroiki dla żołnierzy

miniatura_stroiki-dla-onierzy
W ramach cyklicznych warsztatów rękodzieła, dzieci pod opieką instruktora Magdaleny Klag robiły stroiki okolicznościowe z okazji Wszystkich Świętych i 100 - lecia Odzyskania Niepodległości.
logo_mgok

29
października
2018

Folklor dla dzieci i starszych

miniatura_folklor-dla-dzieci-i-starszych
25 października 2018 roku o godzinie 17:00 na sali Wiejskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie z folklorem dla dzieci i starszych. Widowisko muzyczno-taneczne w któym udział wzięły Kwiatuszki Lnu i Zespół Zgoda zostało przygotowane przez Grażynę i Ryszarda Wołkwoskich współpracujących ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy".
logo_mgok

29
października
2018

IV Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubawce

miniatura_iv-jarmark-boonarodzeniowy-w-lubawce
I grudnia 2018 r. w Lubawce odbędzie sięIV Jarmark Bożonarodzeniowy  - jak co roku na stoiskach rozlokowanych przy ratuszu będzie można nabyć ozdoby i prezenty świąteczne wykonane przez lokalnych rękodzielników, a także skosztować specjałów małej gastronomii. Jarmark rozpocznie się o godzinie 14:00 od tradycyjnej już parady św. Mikołaja, która wyruszy na rynek spod Domu Kultury.
logo_mgok

29
października
2018

Dzień Seniora 2018

miniatura_dzie-seniora-2018
W niedzielę, 28 października 2018 r. w Domu Kultury w Lubawce odbyły się gminne obchody Dnia Seniora - w wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, seniorów i emerytów z terenu całej gminy.
logo_mgok

26
października
2018

WSPARCIE DLA RĘKODZIEŁA

miniatura_wsparcie-dla-rkodziea
W związku z nadchodzącymi uroczystościami Wszystkich Świętych oraz 100-leciem Odzyskania Niepodległości dzieci uczęszczające na warsztaty rękodzieła będą wykonywać stroiki okolicznościowe, które umieszczone zostaną na grobach żołnierzy znajdujących się na Cmentarzu Komunalnym w Lubawce.
logo_mgok

24
października
2018

Wioletta Piasecka w Chełmsku Śl.

miniatura_wioletta-piasecka-w-chemsku-l
We wtorek ( 23.10.2018) dzieci z klas pierwszych i drugich SP w Chełmsku Śl. miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarką Wiolettą Piasecką, która przyjechała z odległego Elbląga.

Przeglądaj aktualności