• brak_1
`

Aktualności z Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

logo_mgok

16
grudnia
2017

"Herbowa wieś Chełmsko Śląskie" - spotkanie autorskie

miniatura_herbowa-wie-chemsko-lskie-spotkanie-autorskie
W sobotę (16 grudnia br.) w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyła się premiera drugiego wydania książki pt. "Herbowa wieś Chełmsko Śląskie" autorstwa pana Jerzego Sarneckiego. W zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Tkacze Śląscy" spotkaniu z autorem publikacji uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta Ewa Kocemba oraz Dyrektor MGOK Sławomir Sławiński.
logo_mgok

15
grudnia
2017

Spotkanie z autorami publikacji o Lubawce

miniatura_spotkanie-z-autorami-publikacji-o-lubawce
W piątek, 15 grudnia br. o godz 11:00 w Domu Kultury w Lubawce odbyło się spotkanie z autorem książki pt.: ,,Świat na pograniczu. Dzieje Lubawki i okolic do 1810 r." oraz współautorem atlasu historycznego pt.: ,,Gmina Lubawka. Atlas materiałów i źródeł historycznych".
logo_mgok

11
grudnia
2017

III Jarmark Bożonarodzeniowy

miniatura_iii-jarmark-boonarodzeniowy
W sobotę (9 grudnia br.) na lubawskim rynku odbył się III Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie przy dźwiękach kolęd i świątecznej muzyki mieszkańcy gminy i okolic mogli nabyć wyroby lokalnych rękodzielników oraz dzieci ze szkół z Lubawki, Chełmska Śląskiego i Miszkowic.  Na najmłodszych czekał Mikołaj i animacje w wykonaniu zaprzyjaźnionego teatru AKUKU z Legnicy.
logo_mgok

08
grudnia
2017

Spotkanie z Legalną Kulturą

miniatura_spotkanie-z-legaln-kultur
W piątek (8 grudnia br.) lubawski Dom Kultury zamienił się w prawdziwą salę kinową - wszystko za sprawą naszych gości - Fundacji Legalna Kultura.  W ramach współpracy i autorskich działań fundacji przeprowadzono spotkanie edukacyjne z najmłodszymi uczniami lubawskiego Zespołu Szkół Publicznych.
logo_mgok

08
grudnia
2017

Ostatnie jarmarkowe warsztaty rękodzieła

miniatura_ostatnie-jarmarkowe-warsztaty-rkodziea
Piątkowym popołudniem, tuż przed III Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, w Domu Kultury w Lubawce zapachniało lasem. Wszystko za sprawą ostatnich świątecznych warsztatów rękodzieła, w których wzięła udział klasa IIc Gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.
logo_mgok

04
grudnia
2017

Bal Sylwestrowy

miniatura_bal-sylwestrowy
Wiejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na Bal Sylwestrowy 2017/2018. Szczegóły na załączonym plakacie oraz pod numerem tel. 75 74 22 197.
logo_mgok

04
grudnia
2017

Listopadowe nowości w Chełmsku Śl.

miniatura_listopadowe-nowoci-w-chemsku-l
Serdecznie zapraszam do skorzystania z najnowszej oferty książkowej do Filii Biblioteki Gminnej w Chełmsku Śl. Dzięki finansowemu wsparciu przez Biblioteke Narodową, nasza Biblioteka wzbogaciła się w sumie o 157 książek. Szczegóły w załączniku.
logo_mgok

04
grudnia
2017

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Kamgór"

miniatura_festiwal-piosenki-harcerskiej-i-turystycznej-kamgr
W sobotę Dom Kultury po raz drugi gościł harcerzy podczas XV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej Kamgór. Na scenie zaprezentowali się zuchy druhny i druhowie wraz ze swoimi drużynami m. in. z Lubawki, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Strzegomia, Szarocina i Legnicy. Wszystkich uczestników powitała burmistrz miasta Lubawki Ewa Kocemba, która też przez 13-cie lat była harcerką.
logo_mgok

03
grudnia
2017

Mikołaj w Chełmsku Śl.

miniatura_mikoaj-w-chemsku-l
W sobotę (2 grudnia) na chełmskim rynku na wszystkich mieszkańców czekał Mikołaj... i to nie jeden! Tegoroczne Mikołajki połączone ze wspólnym ubieraniem choinki przygotował Zespół Szkół Publicznych im. Tkaczy Chełmskich przy współpracy z Wiejskim Domem Kultury.

Przeglądaj aktualności